Çocuk Atölyeleri

[email protected]
0216 414 22 39

Deney Dünyası Atölyesi

 Atölyemizde katılımcılarımız bilimin gereği olan merak ve irdeleme isteği ile birlikte hem bilimsel bir yolculuğa çıkacaklar hem de eğlenceli deneyler yaparak sonuçlarını gözlemleyeceklerdir.

Atölye Yürütücüsü: Buket Kahraman

Atölye Günü: 10 Şubat 2018 Cumartesi 15.30-16.15 arası

Yaş Sınırı: 5 – 7 yaş

 


Okuma Kültürü Atölyesi – Yara Bandı Fabrikası

Çocuklar; hareket etme özgürlüğü ve meslek seçimi üzerine heyecan verici bir öykü dinleyeceğiniz, hep aklınızdan geçen bir ürün için tasarım yapabileceğiniz, okuryazarlık ve yazılı kültüre dair farkındalık kazanıp sıklıkla yanlış telaffuz edilen sözcükleri doğru seslendirmeyi öğreneceğiniz bir atölye çalışması. Bol görsel, oyun ve etkinlikle eğlenmeye ve öğrenmeye bekliyoruz. Gelirken yanınızda ip, kurdele-kumaş parçaları gibi malzemeler getirmeyi unutmayın.

Atölye Yürütücüsü: Nilay Özer

Atölye Günü: 11 Şubat 2018 Pazar 15.30 – 17.30 arası

Yaş Sınırı: 7 – 12 yaş

 


Merhaba MİRO!

Miro ve eserleri hakkında genel bilgi verilecek olan atölyede katılımcılar, sanatçının eserlerinden yola çıkarak 3 boyutlu kendi sanat eserlerini oluşturma fırsatı bulacaklardır.

Atölye Yürütücüsü: Pınar Yılmaz

Atölye Günü: 17 Şubat 2018 Cumartesi 15.30-16.30 arası

Yaş Sınırı: 6 – 10 yaş

 


Okuma Kültürü Atölyesi – Meşe Palamudu Macanda

Çocuklar; ağaç dikmek, doğa ve gelecek üzerine harika bir öykü dinleyeceğiniz, kendi yaptığınız kuklaları konuşturarak doğadaki canlılarla empati kurma yeteneğinizi geliştireceğiniz, okuryazarlık ve yazılı kültüre dair farkındalık kazanıp dünyanın ilk yazı sistemlerini öğreneceğiniz bir atölye çalışması. Bol görsel, oyun ve etkinlikle eğlenmeye ve öğrenmeye bekliyoruz. Kuklanız için gelirken eşi kaybolduğundan kullanmadığınız bir çorabınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. 

Atölye Yürütücüsü: Nilay Özer

Atölye Günü: 18 Şubat 2018 Pazar 15.30 – 17.30 arası

Yaş Sınırı: 7 – 12 yaş

 


Akıl Oyunları

Oyun mu? Nerede? Ne zaman? Nasıl? Hiç düşünmeden koşa koşa gidip çok eğlenceli vakit geçirdiğimiz dakikalardır, oyun oynadığımız anlar. Oyun deyince zaman, mekan, materyal fark etmeksizin bir heyecan başlar çünkü çocuklar oyun oynarken kendilerini daha iyi ifade edip, özgür ve sınırsız hareket edebilme yeteneklerini keşfederler. Oyunlar ezbercilikten çok mantıksal ve stratejik düzlem üstünde hareket eder, bize karşımızdaki insanlar hakkında da fikir verir. Çünkü oyun oynarken bizizdir. Yaşımız kaç olursa olsun oyun oynamak gruplar arası iletişimde her birey için çok önemlidir. Ne olursa olsun her gün en az 30 dakika oyun oynamak dinçleştirir, gençleştirir, özgürleştirir. İçinizdeki çocuğu küstürmeden bol oyunlu günler dileriz.

Atölyemizde tamamen grup olarak oynanan oyunlar seçilmiştir. Çocukları bireysellikten çok beraber hareket etmeyi, karar verme yetilerini geliştirmeyi, bilgisayar oyunları dışında başka oyunların da onlara keyif verebileceğini ve arkadaşlarıyla daha sağlam ilişkiler kurabileceklerini göstermeyi hedefliyoruz. Oyunlarımız ayrıca yaş gruplarına göre beceri, psikomotor gelişimi, muhakeme, sonuca yönelme ve karar verme, grup çalışması becerilerini geliştirir. Oyunlarımızdan kazanan veya kaybeden olgularını çıkarttığımız için belli bir yarışın içine çekilmeden, rekabet etmeden, beraberce oyun oynamaları hedeflenmiştir. Eğlenirken öğrenmek ve birlikte hareket etmek oyunlarımızın temel amacıdır.

Atölye Yürütücüsü: Sinem – Yunus Çakıroğlu

Atölye Günü: 24 Şubat 2018 Cumartesi 15.30 – 16.20 arası

Yaş Sınırı: 4 – 11 yaş

 


ÇOCUK ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Sosyal Bilimler Atölyeleri

[email protected] 0216 414 22 39   Kapital’i Okuma Atölyesi Atölye, katılımcıların, Karl Marx’ın temel eseri …

X
X