Müzik Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr
0216 414 22 39

Piyano Atölyesi

pi%cc%87yano_ato%cc%88lyesi%cc%87_2Piyano atölyemizde katılımcılar ister caz, ister klasik, ister rock müzik alanlarında piyano çalmayı öğrenebilirler. Atölye çalışmasında doğaçlama tekniği de kullanılacak, böylece katılımcının müzik aleti ile doğrudan bir ilişki kurması ve yaratıcılık yoluyla kendini ve müzikle olan ilişkisini geliştirmesi amaçlanacaktır. Atölye caz piyanisti ve Fransa’da çeşitli müzik okullarında uzun yıllar çalışmış olan Michel Lotz tarafından yürütülecektir. Atölye her yaştan ve her seviyede müzik bilgisine sahip katılımcılara açıktır. Çalışma her katılımcı için birebir yapılacak 60 dakikalık seanslardan oluşacaktır.

Atölye Yürütücüsü: Michel Lotz

Atölye Günleri: Her Çarşamba 13.00 – 18.00

Atölye kontenjanımız dolmuştur.

 


Şan Atölyesi

san_ato%cc%88lyesi_ato%cc%88lyesi_Katılımcılara, diyafram ve nefes tekniği, başlangıç seviyesi nota ve solfej bilgilerinin verileceği atölyede klasik şan tekniğiyle şarkı söyleme becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Atölye her katılımcı için haftada 1 gün birebir yapılacak 45 dakikalık seanslardan oluşmaktadır.

Atölye Yürütücüsü: Günselin Çetinkaya

Atölye Günleri: Pazartesi – Pazar

 

 


Ritim Atölyesi

Ritim enstrümanlarının tanıtılmasının yanı sıra uygulama çalışmalarının da yapılacağı atölye, ritimle kültür ve coğrafya arasındaki bağları kurarak, ritmin ortaya çıkışı ve tarihinin izlerini sürüyor.

Atölye Yürütücüsü: Hakan Çetinkaya

Atölye Başlangıç Tarihi: 5 Mart 2017

Atölye Günleri: Her Pazar 14.00 – 16.00

 

 


Perdesiz Gitar ve Kopuz Atölyesi

perdesiz_gitar_ato%cc%88lyesiAmaç: Müzik düşünüp tasarlayarak hayata devam etmek. Araç: İnsan, olaylar, hisler, müzik aletleri. Hedef: Çalışma disiplini ve bu alışkanlığın her konuya uyarlanması. Uygulama: Müzik teorileri, teknikleri, enstrümanlar üzerinde kapasite çalışmaları. Anahtar enstrümanlar: Perdesiz klasik gitar (gitar ailesi), kopuz, sınırsız bütün müzik aletleri, yeni keşfedilmiş ve keşfedilecek enstrümanlar, insan sesi. 
Detay: Makam müziği, halk müziği, armoni anlayışları, repertuvar, teknik ve doğaçlama çalışmaları, müzik tasarımı, grup ve tek çalışmalar. 
Sonuç: Üretim veya üretime katkı, keşifler, buluşlar, yeni müzik araştırmaları, derleme görevleri, arşiv çalışmaları. 
Prensipler: Doğa, yaşam, tarih, geçmiş – bugün – gelecek, sezgiler, farkındalık, iç ses – dış ses ilişkisi, deneysellik, doğaçlama, her tür sanata ve varlığa saygı, sessizlik ve ses ilişkisi. Müziğe gerçekten ilgi duyan herkese açık kapı.

Atölye Yürütücüsü: Erkan Oğur

Atölye Başlangıç Tarihi: 8 Kasım 2016

Atölye Günleri: Salı – Perşembe 19.00-21.00

 


MÜZİK ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Çocuk Atölyeleri

atolye@nhkm.org.tr 0216 414 22 39   Toplama Sanatı Atölyesi İsviçreli sanatçı Ursus Wehrli’nin her şeyi …

X